Jak vybrat nejlepší styl svatební fotografie v roce 2024

svatební fotografie

Stále váháte, kterého svatebního fotografa si vybrat? Prohlížíte si jeho fotografie, ale nejste si jisti?

Pojďte si ujasnit, na co ve svatebních fotografiích brát zřetel, tak abyste z nich měli radost i za deset let.

§  Dokumentární svatební fotografie

Oblíbený svatební styl, který se hodí pro všechny, kdo mají rádi momentky, a kteří chtějí mít fotografie formou vzpomínek.

Svatba je velký příběh zhuštěný do jednoho dne. V jednom dni se uskuteční přípravy, které zabraly až rok.

Dokumentární styl fotografie vám umožní prožívat tento den znovu a znovu, jelikož obsahuje všechny radosti i smutky. Neomezuje se na pouhé focení strojených úsměvů, ale dává prostor široké škále všech výrazů, a tak se nad nimi můžete i po čase pobavit.

Svatební dokumentace je styl pro ty, kteří se necítí dobře při pózování, nelíbí se sami sobě v umělých pozicích a rádi by z fotek cítili energii okamžiku.

To však neznamená, že budete ochuzeni o část párového focení.

Ba naopak!

I při párovém focení se dá dokumentární fotografie využít. Pokud jistě víte, že se nechcete zastavit v umělosti anebo se bojíte zatuhnutí, projděte se společně s fotografem.

Vyprávějte své zážitky z prvního setkání. Vzpomeňte si na své zásnuby. Vylovte z paměti nejvtipnější historku o vaší drahé polovičce. Tak se budete přirozeně smát. Můžete tančit, skákat. Představivosti se meze nekladou.

Důležitý je jen jediný bod. Užít si přítomnost! Jelikož právě vaše spontánní zábava se propíše do vašich svatebních fotek.

§  Portrétní svatební fotografie

Svatební styl, který má rád především ten, kdo se rád fotí.

Cítíte se před objektivem jako doma? Tak tady jste na svém poli.

Portrétní fotografie se nejvíce využívá u párové focení. A to v momentě, kdy opouštíte své hosty a společně s fotografem a svojí polovičkou jdete na předem domluvené místo.

Tam začnou vznikat fotografie jako z katalogu!

Ničeho se nebojte. Rozhodně je tento styl pro všechny! Jen se nebát trochu uvolnit.

Můžete se hýbat podle toho, co cítíte. Avšak zkušený svatební fotograf vám rád pomůže. A tak vás nastaví do pozice, která dá vyniknout místu, momentu, a hlavně vám dvěma.

Při portrétní fotografii si fotograf může hrát více s kreativitou a zakomponovat různé nezvyklé techniky v postprodukci.

Tak jo, tohle byl krátký přehled ke dvěma nejčastějším tipům Svatební fotografie. Věc je jasná. Oba styly se na většina svateb prolínají. Nebojte se zeptat fotografa, jaký styl preferuje.

Hledáte inspiraci, jaká svatební fotografie je pro vás? Doporučuji kouknout na web www.mywed.com, kde se můžete inspirovat i u zahraničních fotografů.